Epiphone-style Jazz Guitar..

Gitaarbouw, Muziek No Comments

Jazz Guitar, hollow body
klik voor volledige foto

Voor m’n online shop ontving ik kortgeleden een aantal unieke, nieuwe, bouwpakketten en ook een aantal reeds afgebouwde gitaren (update: inmiddels uitverkocht). Deze (foto boven) gitaar móest natuurlijk even mee naar huis, om te vergelijken met m’n Johnson en te testen. Ik was onder de indruk van hoe de gitaar is gebouwd!

Een volledig van hout gemaakte -aan de achterzijde gewelfde- hollowbody. Een absoluut uniek instrument! Het enige wat je als koper nog kunt doen of verbeteren is ‘m lakken, want de body en hals zijn ongelakt. Af fabriek was de gitaar zelfs al goed afgesteld en geïntoneerd, petje af voor de makers uit het verre oosten!

Jazz Guitar, hollow bodyDaarnaast een Bigsby tremelo (klik op de foto rechts voor een meer gedetailleerd beeld), goede tuners -na een half uurtje spelen en een nachtje staan was de gitaar nog bijna helemaal op stemming!- en een fantastische klank. Zowel “droog” als via de versterker heeft de gitaar een heel fraai, warm, geluid. Het “droog” kunnen bespelen waarbij er zelfs een aardig volume uit komt is best wel een aparte ervaring.

M’n Johnson heeft dat in veel mindere mate. Nu is dat ook een “thin” hollowbody én.. de gitaar is van een (nog steeds) onduidelijke hout- annex materiaalsoort (een soort van geperst iets, denk ik).

Voor de aardigheid heb ik de Johnson én de bijgaande -naamloze- Jazz Guitar eens even ingeplugd in de versterker (zie onder voor een mp3-tje). Voor mij eindigde de competitie in een ‘onbeslist’ eigenlijk. Wat ik hoorde, maar je mag er uiteraard heel anders over denken:

Johnson Jazz Guitar
+ Goede sustain, iets meer dan de Jazz Guitar;
+ Warm geluid;
- Minder output, vooral in de hoge noten
+ Mooiere ‘treble’ klank
+ Goede sustain;
+ Mooi warm geluid, iets teveel bas?
+ Meer output, zeker in het hoog
- op ‘treble’ vind ik de klank iets te scherp

Vergelijk zelf!
In de MP3-file hoor je éérst de Johnson (ca. 1 minuut). Na een korte stilte speel ik daarna op de Jazz Guitar. En zoals gewoonlijk, het gaat niet om wat er gespeeld wordt, maar om de klank. Opname gemaakt met de Boss 4Track, met de ingebouwde (!) microfoon. Gespeeld over de Crafter stereo versterker, klein beetje reverb. En zoals je hoort, slaat de microfoon af en toe wat door als ik de Jazz Guitar bespeel, omdat die eenvoudigweg meer uitgangsvermogen heeft..

> Johnson v.s. Jazz Guitar (mp3)

Christmas Song for All Year Round

Muziek No Comments

Randy Stonehill - Christmas Song for All Year Round

Prettige feestdagen en een voorspoedig 2009!

Piano met 3 handen..

Muziek No Comments

Het is al weer even geleden dat Judith wat heeft laten horen, maar gisteravond was ze druk aan het improviseren. Ik kon het niet laten om snel de recorder & dasspeldmicrofoon te voorschijn te halen en het op te nemen!

Ze speelt hier een stukje eerst “met 2 handen” in, en neemt dit met de interne recorder van de piano op. Dat gebruikt ze dan weer als begeleiding voor de “3e hand”, .. met als resultaat een leuk stukje pianomuziek. Overigens in zo hoog mogelijke kwaliteit (192Kb/mp3) hier geplaatst.

Poor man’s homestudio..

Muziek, Software No Comments

(omdat deze post ook bedoeld is voor m’n engelsprekende vrienden, is deze in het Engels)

Ever thought about using your computer for recording music? But did the costs scare you off? Buying expensive microphones, a pre-amp or mixer, expensive software.. even if you try to do it “as cheap as possible”, you’ll probably end up with spending at least hundreds of euro’s. Well,.. at least i did! A six-channel mixer (Behringer) from e-bay, a studio-microphone, some cables. Software. It all ads up and in the past years i’ve probably spend about 300-400 euro’s on it, if not more. Now, i must say: that’s cheap. I’ve spend hours online searching for the best value for money and am happy to say i did. For example the Behringer mixer is really great. And i’ve got a great Studio mic for only 99 euro’s.

But,.. spending about 300-400 euro’s (approx. 600-700 dollars) is sometimes way out of the budget limitations many have.

Karaoke Studio ProWith Sinterklaas (check this explanation..) Mirjam wanted to have a “Karaoke-set”. She wanted it before, but these kits were rather expensive. Until recently, that is. Prices started to drop fast and now you can buy “Karaoke Studio Pro” for less than 50 euro’s. So, we bought one for Sinterklaas for her. It comes with a 2-channel “mixer” with echo- and tone-control, two microphones (seperate volume control on microphones) and a DVD with songs you can sing along using your DVD-player.

When the children were playing with it, i noticed the sound quality the microphones had. And since Mirjam would like to “record on the computer” i tried to attach it to the computer and see if and how it would work. I was really surprised to hear the quality when connected to my computer! Vocals, harmonica, even guitar (turn the volume on your guitar down!!).. it all sounded great.

So,.. if you’re looking for the most value for money and want to have a simple, cheap but effective homestudio with more than average quality i suggest this setup:

- Karaoke Studio Pro;
- a cable to connect it to your line-in;
- Kristal Audio (free, multitrack recording, download here)

And your done! For less than 50 euro’s you’ve got your multitrack “homestudio” up and running!

How does it sound?
As i’ve sayd - i ran a little test. So here’s a small testrecording i did using the above setup; i’ve recorded one guitar track + a harmonica-track, and mixed it down. Ps, take note! The distortion on the harmonica was added usingKristal’s build in effects.

> Just4Fun (mp3)

Gitaarlessen..

Muziek No Comments

Als je gitaar wilt leren spelen, zijn er verschillende manieren om dat te doen. Bijvoorbeeld les nemen via een muziekschool of bij een privé leraar. Een andere methode is door een boekje te kopen, eventueel met een CD of DVD er bij. Vaak is er dan een soort van ‘koppelverkoop’; je neemt een (schriftelijke) les af en krijgt er ‘gratis’ een instrument bij of andersom: je koopt een instrument (Kijkshop!) en krijgt er ‘gratis’ een lesboek bij.

Dat is allemaal een beetje “old school” natuurlijk, hoewel ik geloof dat de lessen via een (privé) leraar, eventueel via een muziekschool, nog steeds een uitstekende methode zijn. De lesmethoden met een boekje, waarbij je jezelf leert spelen, zijn alleen geschikt voor de echte doorzetters. Het vraagt een ontzettende zelfdiscipline..  En de meeste mensen haken dan ook snel af bij deze methode (de LOI, NTI enz. methodes).

De “oude” methode van les via een leraar heeft als grote plus dat het geschoolde docenten zijn en door de wekelijks terugkerende les -waar je vorderingen door de leraar beoordeeld worden- is er een “stok achter de deur”: oefen je niet en beheers je de stof niet, dan zal de leraar je daar op aanspreken. Want uiteindelijk zal je, samen met je docent, naar een zeker nivo toewerken; bijvoorbeeld een diploma of certificaat.

Via internet
Op het internet zijn er ook zeer veel mensen die lessen aanbieden. Sommige gaan zover dat ze zelfs menen te kunnen beweren dat je -wanneer je hun exclusieve en revolutionaire lesmethode volgt- in een ommezien een gitaarvirtuoos bent, zónder te oefenen, zónder noten te leren enz, enz. Het klinkt allemaal te mooi om waar te zijn. En dat is het dan ook! Je kúnt geen instrument leren spelen door je niet in te spannen of te oefenen.. Laat ik het zo zeggen: een rijbewijs haal je ook niet zonder oefening (lessen)! En uit ervaring kan ik zeggen dat autorijden eenvoudiger is dan gitaar spelen..

Les via internet is eigenlijk hetzelfde als les via een boekje met DVD/CD. Alleen kan je op internet ‘te kust en te keur’ qua leraren en lesmethoden. Eén van de leukste die ik tegen ben gekomen is de website van Justin Sandercoe. Sandercoe geeft via zijn website heel veel, ontzéttend veel, gratis lessen! Hij heeft ze ook op YouTube gezet.Voor de theorie moet je echter op zijn website zijn en daar zijn ook alle filmpjes in opgenomen.

Zeer gestructureerd wordt vanaf de basis alles uitgelegd.  Natuurlijk kan een gitaarleraar niet van lucht leven. Daarom biedt Justin via zijn website een aantal DVD’s aan met extra lessen en informatie. Ook kun je, als dank voor de vele gratis lessen, een kleine donatie doen aan ‘m.

Sympathiek, effectief en informatief, goed gestructureerd. Dat is de website van Justin Sandercoe en mijns inziens een van de beste die ik in dit segment ooit gezien heb.

En dan zou je zomaar opeens, na een beetje oefenen, heel snel een indrukwekkend intro’tje kunnen spelen..

> http://www.justinguitar.com/

« Previous Entries